Letiště Drážďany


Letiště Drážďany


O Letišti Dresden International

Letiště Drážďany je letiště krátkých cest. Terminál drážďanského letiště spojuje příletovou a odletovou část, všechny služby, konferenční centrum a vyhlídkovou plošinu pro návštěvníky pod jednou střechou. Futuristický prosklený most – „Skywalk“ – propojuje kryté parkoviště s odbavovacími přepážkami. Kromě toho má letiště v metropoli spolkové země Sasko vlastní přípojku na dálnici a nádraží rychlodráhy. Terminál, bývalý hangár určený na výrobu letadel, je díky své průmyslové architektuře považován za jeden z nejkrásnějších letištních terminálů v Německu.

Letiště Drážďany

Terminál

Terminál je otevřen 24 hodin denně. Otevírací doby jednotlivých obchodů, kanceláří a gastronomických zařízení jsou stanoveny individuálně a to příslušnými institucemi, společnostmi nebo podniky. Povinná otevírací doba obchodů je od 8.00 do 20.00 hodin.

Jak se dostat do Drážďan

Autem

Z Prahy do Drážďan po dálnici D8 a A17 dojedete od hranice ke sjezdu na drážďanské letiště po zhruba 90 minutách jízdy. Odtud je to již jen několik minut k terminálu letiště v Drážďanech resp. na parkoviště.

Vlakem

Z České republiky jezdí do Drážďan pravidelné spoje. Pro cestující z České republiky nabízí ČD speciální eTicket určený pro cestu na letiště Drážďany a zpět. Tuto jízdenku lze zakoupit prostřednictvím eShopu nebo Kontaktního centra Českých drah. Jedná se o otevřenou jízdenku. Pro cestu na letiště si vyberete konkrétní den, na cestu zpět můžete využít vlaky EuroCity, a to v kterýkoliv den v rámci měsíční platnosti jízdenky. Jízdenka platí současně také jako jízdenka na rychlodráhu (S-Bahn) ze stanice Dresden Hauptbahnhof (Drážďany hlavní nádraží) na letiště. Další informace o eTicketu obdržíte na internetu na www.cd.cz nebo v Kontaktním centru Českých drah, tel. 840 112 113.

Parkování

V krytém parkovišti je Vám k dispozici cca. 2.900 zastřešených parkovacích míst. Rezervujete-li si parkovací místo včas online, budete mít jistotu, že po příjezdu budete mít kde zaparkovat. S parkovacími kupóny v hodnotě 15 euro (při době parkování minimálně sedm celých dnů) respektive 30 euro (od 14 dnů) je parkování na drážďanském parkovišti bezkonkurenčně levné. Parkovací kupóny můžete využít pro tarify „Premium“ a „Classic“ v krytém parkovišti.

Letiště Drážďany parkování

Jak si vůz objednat

Na našich stránkách lze objednávat přepravu online, nebo telefonicky. Objednávka online je jednoduchá, po výběru Vaší destinace vyplníte několik údajů a objednávku odešlete, do 1 hodiny obdržíte potvrzení objednávky. Pokud nechcete objednávat online, tak nám můžete zavolat na telefon +420 773 118 003 a objednávku uskutečnit s naším dispečerem, který Vám vše ochotně vysvětlí a navrhne cenu. Objednávku online doporučejeme provézt aspoň pár hodin předem, aby jste měli jistotu, že Vám vůz zarezervujeme.

Proč s námi

Naše společnost nabízí profesionalitu a kvalitu za nízké ceny. Máme pevné ceny, které znáte již před odjezdem, nestane se, že Vám někdo naúčtuje vyšší cenu. Máme jednotnou cenu po celé Praze a ušetříte s námi spoustu peněz. Vlastníme luxusní vozy do 3 let stáří, spolupracujeme s luxusními hotely jakou jsou Hotel Aria, hotel Marriott, hotel Hilton Old Prague a mnoho jiných. Naše služby využilo již tísíce spokojených zákazníků a firem jakou jsou Skanska, Coca Cola a další. Naši řidiči hovoří anglicky a někteří z nich i jinými jazyky, jsou slušně oblečeni. Naše vozy jsou vždy čisté. Na veškeré jízdy Vám vystavíme daňový doklad. Pokud nebudete spokojeni, cenu, kterou jste zaplatili Vám vrátíme.

S námi bezpečně do cíle

Víme, jak je pro Vás důležitá bezpečnost, proto řidiči jezdí podle předpisů, neriskují a vždy se snaží o pohodlnou jízdu. Naše vozy vybavujeme dětskými autosedačky, vozy jsou pravidelně udržovány a jsou vybaveny zimními pneu v zimním období. Všichni cestující jsou během jízdy pojištěni.